Veselības aprūpei

Programmai iespējams pieteikties līdz 28. martam un mācības notiks divas reizes nedēļā – otrdienās, ceturtdienās plkst. 18.00-20.00, praktiskās darbnīcas notiks četrās atsevišķās sestdienās, 2 stundu garumā.

Plašāk par programmu iespējams lasīt zemāk, vai arī noskatoties zemāk atrodamos programmas iepazīšanās pasākuma un atklāšanas nodarbības ierakstus.

Reģistrācija ir noslēgusies!

Jautājumu gadījumā raksti uz arstiem@rigatechgirls.com

Iepazīšanās nodarbība

ATklāšanas nodarbība

Par programmu

Sākot ar 21. martu, aicinām piedalīties digitālās izaugsmes meistarklasēs “Cilvēcīgi par tehnoloģijām”, kur šīs konkrētās programmas ietvaros uzsvars tiks likts tieši uz zināšanām, kuras ir vērtīgas veselības aprūpes pārstāvjiem.

Programmā ir aicināts piedalīties ikviens interesents, kurš pārstāv jebkuru veselības aprūpes nozari neatkarīgi no pozīcijas un dalība tajā ir bez maksas.

Nodarbības tiks sadalītas četros tematiskos blokos un, konkrēto bloku pabeidzot, tiks apgūta attiecīgā virstēma. Katra bloka ietvaros norisināsies arī praktiskāka darbnīca, kuras laikā mentoru pavadībā būs iespējams jau pielietot, vai vismaz padziļinātāk apgūt kādu digitālo prasmi.

Pilns programmas apraksts, ar lekciju datumiem lasāms zemāk, taču galvenās virstēmas būs šādas: Pacienta pieredzes dizains, Datu apstrāde veselības aprūpē, Digitālie rīki veselības aprūpē, kā arī Mūsdienās pieejamās tehnoloģijas.

Šo apmācību mērķis is sniegt mūsdienās tik ļoti nepieciešamās digitālās prasmes, lai dalībniekiem būtu iespējams augt un uzlabot savu profesionālo darbību sev ērtā un saprotamā veidā.

Ja Jums ir kādi papildu jautājumi, droši rakstiet uz arstiem@rigatechgirls.com, vai zvaniet uz +371 29128274 (darba dienās, no plkst. 10.00 līdz plkst. 19.00).

Plašāk par programmu būs iespējams uzzināt noskatoties augstāk atrodamo programmas iepazīšanās pasākumu.

Nodarbību grafiks

Kalendārs​

Marts

14.03. 0. Nodarbība – Iepazīšanās pasākums par pašu programmu un tajā gaidāmo

21.03. 1. Nodarbība – Programmas atklāšanas nodarbība

23.03. 2. Nodarbība – Dizaina domāšana

28.03. 3. Nodarbība – Pakalpojumu dizains

30.03. 4. Nodarbība – Pacienta pieredzes ceļa kartēšana

Aprīlis

01.04. 1. Praktiskā nodarbība – Pakalpojuma dizaina veidošana

04.04. 5. Nodarbība – Digitālais mārketings

06.04. 6. Nodarbība – Personīgo datu drošība

11.04. 7. Nodarbība – Elektroniskā dokumentācija un datu standarti 

13.04. 8. Nodarbība – Privātās informācijas drošība un aizsardzība institūcijās

18.04. 9. Nodarbība – Datu analītika un apstrāde

20.04. 10. Nodarbība – Informācijas pārvaldība mākonī un datu uzglabāšana

22.04. 2. Praktiskā nodarbība – Par datu apstrādi

25.04. 11. Nodarbība – Datu apstrāde –  procesu automatizēšana

27.04. 12. Nodarbība – Telemedicīna un attālinātās konsultācijas

Maijs

02.05. 13. Nodarbība – Telerehabilitācija

03.05. 14. Nodarbība – Elektronisko sistēmu organizācija – ārzemju pieredze

09.05. 15. Nodarbība – Digitālie rīki prevencijai un novērtēšanai

11.05. 16. Nodarbība – Digitālie rīki diagnostikai

16.05. 17. Nodarbība – Digitālie rīki ilgtermiņa monitorēšanai

18.05. 18. Nodarbība – Ieskats web izstrādē

20.05. 3. Praktiskā nodarbība – Digitālo interaktīvo materiālu izveide

23.05. 19. Nodarbība – Informatīvas mājaslapas izveide

25.05. 20. Nodarbība – Pacientu un speciālistu loma tehnoloģiju izstrādē un ieviešanā (4P) un biznesa inteliģence jeb BI 

30.05. 21. Nodarbība – Mākslīgais intelekts (AI) un mašīnmācīšanās veselības aprūpē

Jūnijs

01.06. 22. Nodarbība – Virtuālā un papildinātā realitāte (VR/AR) un 3D printēšana

03.06. 4. Praktiskā nodarbība – Par automatizēta komunikācijas rīka izveidi

06.06. 23. Nodarbība – Mobilo lietotņu pielietojamība praksē

08.06. 24. Nodarbība – Noslēgums un atskats uz paveikto

Veselības aprūpes programmas komanda

Pauls Siliņš

Pauls Siliņš šobrīd ir Riga TechGirls līdzradītājs, taču iepriekš ir strādājis tādās iestādēs un uzņēmumos, kā Latvijas Nacionālā bibliotēka, TechHub Riga, TechChill un Helve. Galvenokārt kā pasākumu producents, taču arī kā to vadītājs, sabiedrisko attiecību speciālists un citās lomās. Hobija līmenī nodarbojas ar mūzikas žurnālistiku.

Linda Lancere

Linda ir Riga TechGirls programmas “Cilvēcīgi par tehnoloģijām” veselības aprūpes speciālistiem līdzorganizatore, pētniece Virtuālās un papildinātās realitātes laboratorijā Vidzemes Augstskolā, kā arī fizioterapeite. Lindas pieredze IT projektu vadībā nākusi par labu gan šīs programmas izstrādē, gan arī citos Riga TechGirls projektos.

Laura

Laura Kiseļova

Laura piedalās programmas izstrādē, veidojot nodarbību aprakstus un testus, kā arī uzrunājot lektorus.
Viņai ir svarīgi, lai veselības aprūpes pārstāvji vēl drošāk un pārliecinošāk izmanto tehnoloģijas gan savā darbā, gan ikdienā, lai spētu efektīvi palīdzēt iespējami plašākam sabiedrības lokam.

Anna Andersone

Anna ir biedrības Riga TechGirls vadītāja, mentore un programmu veidotāja. Jau vairāk kā 10 gadus Anna aktīvi iesaistās Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmas attīstībā, līdzdibinot dizaina tehnoloģiju jaunuzņēmumus berta.me un FROONT, aktīvi darbojoties TechHub Riga valdē un veidojot programmētāju un dizaineru koprades telpu THE MILL. Viņa arī aktīvi iestājas par sieviešu iespējošanu un dzimuma līdztiesību.

Baiba Bārtule

Programmā “Cilvēcīgi par tehnoloģijām” Baiba iedrošina veselības aprūpes profesionāļus deleģēt darbus tehnoloģijām, lai iegūtu laiku tiem uzdevumiem, kuros esat patiesi neaizstājami. Savulaik ieguvusi ārsta grādu RSU, bet pašlaik, Riga TechGirls iedrošināta, Baiba strādā par datu analītiķi apdrošināšanas nozarē.

Biežāk uzdotie jautājumi

Šī programma paredzēta ikvienam, kas pārstāv veselības aprūpes nozari. Programmai nav vecuma, dzimuma vai dalībnieku daudzuma ierobežojumu, tāpēc aicināts piedalīties ir ikviens interesents!

Šo mācību saturs ir veidots tā, lai veselības aprūpes speciālisti iegūtu ne tikai teorētiskas, bet arī ļoti praktiskas zināšanas par to, kā gudrāk un efektīvāk savā darbā izmantot dažādus digitālos rīkus, lai atvieglotu un uzlabotu savu ikdienas profesionālo darbību.

Šīs mācību programmas tapšanā ir sadarbojušies veselības aprūpes un IT sektorā strādājošie, ievērojot digitālo kompetenču starptautiskos standartus un nozares rekomendācijas.  Dalība mācībās ir bez maksas, un par sekmīgu programmas apguvi tiks izsniegta apliecība.

Pēc programmas pabeigšanas tavas zināšanas par digitālajām prasmēm būs kļuvušas daudz plašākas un tu varēsi tās izmantot praksē, lai uzlabotu savu profesionālo ikdienu!

Lai pieteiktos programmai, ir jāaizpilda pieteikuma anketa. 

Reģistrācijas apstiprinājums atnāks automātiski e-pastā. Ja apstiprinājums neatnāk tūlītēji, lūgums nogaidīt līdz konkrētās dienas beigām un pārbaudīt, vai apstiprinājuma e-pasts nav nokļuvis e-pasta Junk vai Spam mapē. Reģistrējoties, lūdzu, pārbaudiet, vai e-pasta adrese ir norādīta pareizi!

Ja diennakts laikā nav saņemts apstiprinājuma e-pasts, lūgums rakstīt uz: arstiem@rigatechgirls.com

Šī mācību programma ir bez maksas!

Mācības notiks no 21. marta līdz 8. jūnijam. 

Nodarbības notiks otrdienās un ceturtdienās no plkst. 18.00 līdz 20.00 tiešsaistē, nodarbības būs iespējams noskatīties arī ierakstā. 

Mājaslapas sākumlapā ir publicēts kalendārs ar datumiem, kad ir plānotas nodarbības. Nodarbību materiāli un ieraksti nākamajā dienā būs pieejami mājaslapā. 

Arī praktiskās darbnīcas notiks tiešsaistē, taču tās ieteicams apmeklēt reāllaikā. 

Nodarbības un darbnīcas varēs noskatīties YouTube platformā. Lai veiksmīgāk noritētu komunikācija par un ap programmu, dalībnieku komunikācijas vajadzībām tiks izmantota arī Slack darba vide. Vairāk par Slack aktivizēšanu un lietošanu var uzzināt šeit.

Programmas ietvaros paredzētas 4 praktiskās nodarbības, kas notiks sestdienās. 

Praktiskās notiks katra tematiskā moduļa noslēgumā un to laikā mentoru vadībā būs iespēja apgūt kādu moduļa aspektu padziļinātāk, paralēli darbojoties līdzi mentoru stāstītajam. 

Zināšanu pārbaudes tests paredzēts pēc katra moduļa. Kopā paredzēti 4 testi. 

Pieeja testiem būs atvērta sākot ar nākamo dienu pēc moduļa apgūšanas. To varēs pildīt divas nedēļas, tad pieeja tam tiks slēgta. Par testa atvēršanu Jūs saņemsiet paziņojumu gan e-pastā, gan Slack kanālā.

Katrā testā jāsasniedz ne zemāk kā 70% pareizu atbilžu. Ja testa rezultāts būs zemāks nekā 70%, tad to būs iespēja kārtot atkārtoti (1 reizi). Tātad katru testu varēs pildīt tikai 2 reizes. 

Jā, ja tiks izpildīti visi nosacījumi apliecības iegūšanai. Par katru pabeigto moduli būs iespējams saņemt atsevišķu apliecību. Savukārt, ja iziesiet visus moduļus, tad saņemsiet apliecību par pilnās programmas pabeigšanu.

Lai iegūtu apliecību par konkrēto moduli, Jums ir nepieciešams izpildīt attiecīgo testu, tajā iegūstot ne zemāk kā 70% pareizu atbilžu. 

Lai iegūtu apliecību par visas programmas pabeigšanu, nepieciešams aizpildīt visus 4 moduļu testus, iegūstot ne zemāk kā 70% pareizu atbilžu katrā no tiem. 

Reģistrējoties programmai, ir korekti jāievada visi lūgtie dati. Izmantojot šos datus, tiks sagatavota apliecība.

Apliecība tiks izsniegta mēneša laikā pēc visas programmas noslēguma.

Rakstiet uz arstiem@rigatechgirls.com un mēs Jums atbildēsim!

Informatīvie atbalstītāji
nvd_small