Radošajiem

Programma norisinājās 2022. gada pavasarī un notika divas reizes nedēļā – otrdienās, ceturtdienās plkst. 18.00-19.30, praktiskās darbnīcas notika četrās atsevišķās sestdienās, 1,5-2h garumā.

Plašāk par programmu iespējams lasīt zemāk.

spiežot uz šī teksta varēsiet piekļūt programmas saturam

Jautājumu gadījumā raksti uz radosajiem@rigatechgirls.com

Iepazīšanās nodarbība

Atklāšanas nodarbība

Par programmu

2022. gada pavasarī aicinājām piedalīties digitālās izaugsmes meistarklasēs “Cilvēcīgi par tehnoloģijām”, kur šīs konkrētās programmas ietvaros uzsvars tika likts tieši uz zināšanām, kuras ir vērtīgas radošo un kultūras profesiju pārstāvjiem.

Programmā tika aicināts piedalīties ikviens interesents, kurš pārstāv jebkuru no radošajām industrijām, tai skaitā kultūras iestāžu, muzeju, mākslas galeriju, mākslinieku organizāciju, mūzikas institūciju utml. pārstāvji un dalība tajā ir bez maksas.

Nodarbības tika sadalītas četros tematiskos blokos un, konkrēto bloku pabeidzot, tika apgūta attiecīgā virstēma. Pēc katra bloka norisinājās arī darbnīca, kuras laikā mentoru pavadībā bija iespējams iegūtās zināšanas uzreiz pielietot praksē.

Pilns programmas apraksts, ar lekciju datumiem lasāms zemāk, taču galvenās virstēmas bija šādas: Lietotāja pieredzes dizains, Digitālais mārketings un E-komercija, Digitālie sadarbības rīki, kā arī Pieejamo tehnoloģiju izmantošana ikdienā.

Šo apmācību mērķis bija sniegt mūsdienās tik ļoti nepieciešamās digitālās prasmes, lai dalībniekiem būtu iespējams turpināt savu radošo darbību pat laikā, kad to ir apgrūtināti veikt klātienē.

Ja vēlaties piekļūt programmas saturam un savā tempā apgūt šo programmu, to ir iespējams darīt sekojot šai saitei: https://www.digitalasizaugsmesskola.lv/courses/creatives 

Ja Jums ir kādi papildu jautājumi, droši rakstiet uz radosajiem@rigatechgirls.com, zvaniet uz +371 29128274 (darba dienās, no plkst. 10.00 līdz plkst. 19.00), vai arī iepazīstaties ar programmā plānoto, noskatoties programmas iepazīšanās pasākumu Riga TechGirls Facebook lapā.

Nodarbību grafiks

Kalendārs​

Februāris

15.02. 0. Nodarbība – Iepazīšanās pasākums par pašu programmu un tajā gaidāmo

22.02. 1. Nodarbība – Programmas atklāšanas nodarbība

24.02. 2. Nodarbība – Mūsdienu tendences un pasaules pieredze

Marts

01.03. 3. Nodarbība – Projektu plānošana un vadība

03.03. 4. Nodarbība – Dizaina domāšana

08.03. 5. Nodarbība – Lietotāja pieredze, jeb UX

10.03. 6. Nodarbība – Prototipēšana

15.03. 7. Nodarbība – Mājaslapas izstrāde

17.03. 8. Nodarbība – Digitālā mārketinga pamati

19.03. 1. Darbnīca – Par lietotāja pieredzes dizainu

22.03. 9. Nodarbība – Digitālā mārketinga veidi

24.03. 10. Nodarbība – Satura mārketings

29.03. 11. Nodarbība – Izaugsmes uzlaušana, jeb “Growth Hacking”

31.03. 12. Nodarbība – E-komercijas pamati

Aprīlis

05.04. 13. Nodarbība – Elektroniskie darījumi

07.04. 14. Nodarbība – Pieejamie sadarbības rīki

09.04. 2. Darbnīca – Par digitālo mārketingu un e-komerciju

12.04. 15. Nodarbība – Esošo rīku izmantošana ikdienā un sadarbības veicināšanā

14.04. 16. Nodarbība – Profesionalitāte uz tiešsaistes skatuves

19.04. 17. Nodarbība – Datu analītika

21.04. 18. Nodarbība – Ievads pieejamajās tehnoloģijās

23.04. 3. Darbnīca – Par digitālajiem sadarbības rīkiem 

26.04. 19. Nodarbība – Lietotāju radītais saturs, jeb “User generated content”

28.04. 20. Nodarbība – Virtuālā un papildinātā realitāte, jeb “VR/AR”

Maijs

03.05. 21. Nodarbība – Mākslīgais intelekts jeb “AI”

05.05. 22. Nodarbība – 3D printēšana

07.05. 4. Darbnīca – SEO

10.05. 23. Nodarbība – Datu drošība

12.05. 24. Nodarbība – Noslēgums un atskats uz paveikto

Radošo programmas komanda

Līna Marta Sarma

Līna Sarma darbojas kā līdzradītaja Riga TechGirls un paralēli ir arī TechHub Riga valdes locekle vairākus gadus atbalstot un pilnveidojot Latvijas jaunuzņemumu ekosistēmu. Šobrīd Līna studē UCL universitātē, pētot jaunus veidus, kā datorika var tikt izmantota lai sasniegtu ilgtspējīgas pārmaiņas būvniecībā un arhitektūrā.

Karīna Korotkova

Šobrīd Karīna darbojas tehnoloģiju un izklaides uzņemumā Tet, kā Produktu vadītaja, pārvaldot pārdošanas procesus digitālajā vidē, kā arī piedalās Riga TechGirls organizācijā kā līdzradītāja. Ar iegūtu Maģistra grādu mākslā, iepriekš pasniedza vizuālo mākslu un mākslas vēsturi PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā “Saules skola”.

Pauls Siliņš

Pauls Siliņš šobrīd ir Riga TechGirls līdzradītājs, taču iepriekš ir strādājis tādās iestādēs un uzņēmumos, kā Latvijas Nacionālā bibliotēka, TechHub Riga, TechChill un Helve. Galvenokārt kā pasākumu producents, taču arī kā to vadītājs, sabiedrisko attiecību speciālists un citās lomās. Hobija līmenī nodarbojas ar mūzikas žurnālistiku.

Santa Bērziņa

Santa Bērziņa ir Riga TechGirls komandā kopš 2020. gada, līdz tam Santa bija kopstrādes telpas TechHub Riga sastāvā, kur rūpējās par mājīgu atmosfēru, kvalitatīvu ikdienu un pasākumu organizēšanu. Pasākumu rīkošanas pieredzi guvusi Rimi Rīgas maratons, Positivus Festival un nevalstiskā sektora nozarē, kurā turpina darboties.

Anna Andersone

Anna ir biedrības Riga TechGirls vadītāja, mentore un programmu veidotāja. Jau vairāk kā 10 gadus Anna aktīvi iesaistās Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmas attīstībā, līdzdibinot dizaina tehnoloģiju jaunuzņēmumus berta.me un FROONT, aktīvi darbojoties TechHub Riga valdē un veidojot programmētāju un dizaineru koprades telpu THE MILL. Viņa arī aktīvi iestājas par sieviešu iespējošanu un dzimuma līdztiesību.

Biežāk uzdotie jautājumi

Šī programma paredzēta ikvienam, kas pārstāv kādu kultūras un mākslas nozari, jeb radošo industriju: 

  • Vizuālo mākslu
  • Mūziku
  • Modi
  • Dizainu
  • Galerijas
  • Muzeji
  • Kultūras centri
  • Izdevējdarbību
  • Rokdarbus
  • Teātri
  • Radošās asociācijas / apvienības
  • Producēšanu
  • Kino / TV / Video
  • Literatūru
  • Arhitektūru
  • Izklaidi
  • Reklāmu
  • un vēl citas…

Šo mācību saturs ir veidots tā, lai kultūras un mākslas profesiju pārstāvji iegūtu ne tikai teorētiskas, bet arī ļoti praktiskas zināšanas par to, kā gudrāk un efektīvāk savā darbā izmantot dažādus digitālos rīkus, lai atvieglotu un uzlabotu savu ikdienas profesionālo darbību.

Šīs mācību programmas tapšanā ir sadarbojušies kultūras un mākslas nozarēs un IT sektorā strādājošie, ievērojot digitālo kompetenču starptautiskos standartus un nozares rekomendācijas.  Dalība mācībās ir bez maksas, un par sekmīgu programmas apguvi tiks izsniegts sertifikāts.

Pēc programmas pabeigšanas tavas zināšanas par digitālajām prasmēm būs kļuvušas daudz plašākas un tu varēsi tās izmantot praksē, lai uzlabotu savu profesionālo ikdienu!

Lai pieteiktos programmai, ir jāaizpilda pieteikuma anketa

Nē, vēlams izvēlēties to vienu, kura, Jūsuprāt, Jums sniegs vislielāko vērtību Jūsu profesionālajā darbībā.

Reģistrācijas apstiprinājums atnāks automātiski e-pastā. Ja apstiprinājums neatnāk tūlītēji, lūgums nogaidīt līdz konkrētās dienas beigām un pārbaudīt, vai apstiprinājuma e-pasts nav nokļuvis e-pasta Junk vai Spam mapē. Reģistrējoties, lūdzu, pārbaudiet, vai e-pasta adrese ir norādīta pareizi!

Ja diennakts laikā nav saņemts apstiprinājuma e-pasts, lūgums rakstīt uz: radosajiem@rigatechgirls.com

Šī mācību programma ir bez maksas!

Mācības notiks no 22. februāra līdz 12. maijam. 

Nodarbības notiks otrdienās un ceturtdienās no plkst. 18.00 līdz 19.30 tiešsaistē, nodarbības būs iespējams noskatīties arī ierakstā. 

Mājaslapas sākumlapā ir publicēts kalendārs ar datumiem, kad ir plānotas nodarbības. Nodarbību materiāli un ieraksti nākamajā dienā būs pieejami mājaslapā. 

Arī praktiskās darbnīcas notiks tiešsaistē, taču tās būs jāapmeklē reāllaikā.

Nodarbības varēs noskatīties YouTube platformā, bet darbnīcas notiks Zoom platformā. Lai veiksmīgāk noritētu komunikācija par un ap programmu, dalībnieku komunikācijas vajadzībām tiks izmantota arī Slack darba vieta. Instrukcijas Slack izmantošanai un piekļuvi tam, nosūtīsim pēc reģistrācijas. 

Programmas ietvaros paredzētas 4 praktiskās darbnīcas, kas notiks sestdienās. Tām būs laicīgi jāpiesakās (jāaizpilda reģistrēšanās forma). Par pieteikšanos informāciju saņemsiet gan e-pastā, gan Slack kanālā.

Darbnīcas notiks katra tematiskā moduļa noslēgumā un to laikā mentoru vadībā būs iespēja jauniegūtās zināšanas pielietot praksē un izmēģināt dzīvē virkni no mācību laikā apspriestajiem digitālajiem rīkiem un risinājumiem.

Zināšanu pārbaudes tests paredzēts pēc katra moduļa. Kopā paredzēti 4 testi. 

Pieeja testiem būs atvērta sākot ar nākamo dienu pēc moduļa apgūšanas. To varēs pildīt vienu nedēļu, tad pieeja tam tiks slēgta. Par testa atvēršanu Jūs saņemsiet paziņojumu gan e-pastā, gan Slack kanālā.

Katrā testā jāsasniedz ne zemāk kā 70% pareizu atbilžu. Ja testa rezultāts būs zemāks nekā 70%, tad to būs iespēja kārtot atkārtoti (1 reizi). Tātad katru testu varēs pildīt tikai 2 reizes. 

Jā, ja tiks izpildīti visi nosacījumi apliecības iegūšanai. Par katru pabeigto moduli būs iespējams saņemt atsevisķu apliecību. Savukārt, ja iziesiet visus moduļus, tad saņemsiet apliecību par pilnās programmas pabeigšanu.

Lai iegūtu apliecību par konkrēto moduli, Jums ir nepieciešams izpildīt attiecīgo testu, tajā iegūstot ne zemāk kā 70% pareizu atbilžu. 

Lai iegūtu apliecību par visas programmas pabeigšanu, nepieciešams aizpildīt visus 4 moduļu testus, iegūstot ne zemāk kā 70% pareizu atbilžu katrā no tiem. 

Reģistrējoties programmai, ir korekti jāievada visi lūgtie dati. Izmantojot šos datus, tiks sagatavota apliecība.

Apliecība tiks izsniegta mēneša laikā pēc visas programmas noslēguma.

Raksti uz radosajiem@rigatechgirls.com un mēs tev atbildēsim!